O mnie
Adwokat Jakub Hajduk
W mojej codziennej pracy spotykam się z oczekiwaniem, że adwokat nie tylko będzie znał kodeksowe przepisy, ale przede wszystkim pomoże Klientowi wybrać optymalne rozwiązanie, dokona analizy ryzyka z nim związanego, a w końcu ujmie wypracowany pomysł w ramy prawne.
Tym wymaganiom staram się sprostać oferując usługi oparte na trzech podstawach: elastyczności, kreatywności i zaangażowaniu. Swoją rolę – jako adwokata – widzę bowiem nie tylko we wsparciu prawnym Klienta, ale również w konsultacji biznesowej i doradztwie transakcyjnym, co wymaga często wieloaspektowego i nieszablonowego, ale przede wszystkim indywidualnego podejścia do każdej sprawy.
Obsługę prowadzę w języku polskim i angielskim.
W czym mogę pomóc?
Pomoc w wyborze optymalnej formy działania, doradztwo na każdym etapie funkcjonowania, a także wsparcie transakcyjne, w tym przy przekształceniach i fuzjach.
Obsługa Przedsiębiorców
Projektowanie i negocjowanie rozwiązań kontraktowych – dopasowywanie regulacji do specyfiki Klienta oraz przekuwanie pomysłów biznesowych na postanowienia umowne
Umowy i Regulaminy
Obsługa prawna przedsiębiorców (szczególnie Startupów) przy planowaniu strategii rozwoju oraz w trakcie jej realizacji – od fazy poszukiwania finansowania, przez fazę ekspansji, aż do fazy wyjścia inwestycyjnego.
Proces Inwestycyjny
Wsparcie sektora kreatywnego – reklamy, architektury, rynku mediów i innych twórców – oraz branży IT (w tym e-commerce i gaming) w zakresie ochrony ich praw związanych z dziełami niematerialnymi.
Własność Intelektualna i Nowe Technologie
Poparte bogatym wieloletnim doświadczeniem wsparcie konsumentów w sporach z przedsiębiorcami, w tym w sprawach kredytów walutowych (w tym „frankowych”) i polisolokat.
Prawo Konsumenckie
Reprezentacja Klienta w postępowaniach sądowych, administracyjnych, mediacyjnych i arbitrażowych.
Postępowania i Sprawy Sporne
Wynagrodzenie
Wynagrodzenie ustalane jest indywidualnie z każdym Klientem, a jego kalkulacja bierze pod uwagę stopień skomplikowania sprawy oraz czas przeznaczony na pomoc prawną. Co istotne, wynagrodzenie ustalane jest zawsze przed rozpoczęciem realizowania usługi – tak, by mieli Państwo pełną pulę informacji potrzebną do oszacowania kosztów.
Mając na względzie chęć elastycznego podejścia do Państwa potrzeb, w praktyce stosuje się cztery metody rozliczenia:
- Ryczałtowe – stawka za prowadzenie sprawy jest ustalana z góry jako konkretna kwota;
- godzinowe – ustalana jest stawka za godzinę (lub inną jednostkę czasu) realizowania usługi, która następnie mnożona jest przez ilość godzin przeznaczonych na pracę przy sprawie – wynagrodzenie jest płatne po przedstawieniu Klientowi zestawienia wykonanych czynności;
- mieszane – Klientowi przysługuje pewna pula godzin świadczenia usług w ramach ustalonego ryczałtu, zaś po jej przekroczeniu kolejne czynności objęte zostają stawką godzinową;
- wynagrodzenie z premią za sukces – wynagrodzenie początkowe jest niższe, niż zwyczajowo przyjęte, ale w przypadku osiągnięcia celu (na przykład uzyskania świadczenia pieniężnego od przeciwnika), Klient dodatkowo uiszcza dodatkowe wynagrodzenie (najczęściej procentowe).