O mnie

Kim jestem?

Trochę o mnie

Począwszy od 2021 roku jestem adwokatem i członkiem Krakowskiej Izby Adwokackiej, jednak już wcześniej zdobywałem doświadczenie w renomowanych krakowskich kancelariach, zajmując się między innymi bieżącą obsługą przedsiębiorców, procesami inwestycyjnymi czy złożonymi transakcjami kapitałowymi. Obcowanie z szeroką gamą branż – chociażby budowlaną, farmaceutyczną, IT czy private equity – doprowadziło mnie do wniosku, że wraz z ewolucją biznesu zmieniają się również wymagania Klienta wobec adwokata.

W mojej codziennej pracy spotykam się bowiem z oczekiwaniem, że adwokat nie tylko będzie znał kodeksowe przepisy, ale przede wszystkim pomoże Klientowi wybrać optymalne rozwiązanie, dokona analizy ryzyka z nim związanego, a w końcu ujmie wypracowany pomysł w ramy prawne.

Tym wymaganiom staram się sprostać oferując usługi oparte na trzech podstawach: elastyczności, kreatywności i zaangażowaniu. Swoją rolę – jako adwokata – widzę bowiem nie tylko we wsparciu prawnym Klienta, ale również w konsultacji biznesowej i doradztwie transakcyjnym, co wymaga często wieloaspektowego i nieszablonowego, ale przede wszystkim indywidualnego podejścia do każdej sprawy.

Poza zdobytym doświadczeniem praktycznym, podejmuję również stale działania mające na celu rozwój merytoryczny i poszerzanie wiedzy – jestem absolwentem prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim, ale również studiów podyplomowych – Prawo Własności intelektualnej (Uniwersytet Jagielloński) oraz Prawa Nowych Technologii (Polska Akademia Nauk). Ukończyłem szereg kursów branżowych, w szczególności dotyczących szeroko rozumianego sektora IT. Występowałem także jako prelegent na konferencjach międzynarodowych.

 

Obsługę prowadzę w języku polskim i angielskim.  

Dodatkowe Informacje

FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Zapraszam do kontaktu korzystając z formularza w zakładce kontakt lub bezpośrednio pod adresem kancelaria@adwhajduk.pl.

Możliwe jest zarówno spotkanie w formie stacjonarnej, jak i w formie online. 

Spotkanie nie wymaga od Państwa szczególnych przygotowań. Jeśli jednak posiadacie Państwo dokumenty związane ze sprawą, to proszę mieć je ze sobą na spotkaniu.

W praktyce stosuję cztery metody rozliczeń :

  • Ryczałtowe
  • Godzinowe
  • Mieszane
  • Z premią za sukces
 

Wynagrodzenie ustalane jest indywidualnie z każdym Klientem, a jego kalkulacja bierze pod uwagę stopień skomplikowania sprawy oraz czas przeznaczony na pomoc prawną. Co istotne, wynagrodzenie ustalane jest zawsze przed rozpoczęciem realizowania usługi – tak, by mieli Państwo pełną pulę informacji potrzebną do oszacowania kosztów.

  1. Ryczałtowe – stawka za prowadzenie sprawy jest ustalana z góry jako konkretna kwota;
  2. Godzinowe – ustalana jest stawka za godzinę (lub inną jednostkę czasu) realizowania usługi, która następnie mnożona jest przez ilość godzin przeznaczonych na pracę przy sprawie – wynagrodzenie jest płatne po przedstawieniu Klientowi zestawienia wykonanych czynności;
  3. Mieszane – Klientowi przysługuje pewna pula godzin świadczenia usług w ramach ustalonego ryczałtu, zaś po jej przekroczeniu kolejne czynności objęte zostają stawką godzinową;
  4. Wynagrodzenie z premią za sukces – wynagrodzenie początkowe jest niższe, niż zwyczajowo przyjęte, ale w przypadku osiągnięcia celu (na przykład uzyskania świadczenia pieniężnego od przeciwnika), Klient dodatkowo uiszcza dodatkowe wynagrodzenie (najczęściej procentowe).

Chętnie pomogę.

Zapraszam do kontaktu.